Ielādē attēlus...

Jauktais koris DeCoro

Latvijas Universitātes kamerkoris “DeCoro” iegūst “Grand Prix” starptautiskajā koru konkursā Itālijā

26. septembris 2016. gadā

22. – 25. septembrī Rimini, Itālijā, notikušajā starptautiskajā koru konkursā, kas pulcēja 19 korus no visas pasaules, Latvijas Universitātes (LU) kamerkoris “DeCoro” rādīja izcilu sniegumu un izcīnīja “Grand Prix” – 5000 eiro naudas balvu.

Latvijas Universitātes kamerkoris “DeCoro” konkursā startēja divās – tautas mūzikas un jaukto koru – kategorijās, attiecīgi iegūstot bronzas un sudraba medaļas. Godalgotās vietas nodrošināja tālāku cīņu par “Grand Prix” ar naudas balvu 5000 eiro apjomā, kuru septiņu labāko koru konkurencē ieguva tieši LU kamerkoris “Decoro” diriģenta Pētera Vaickovska vadībā.

“DeCoro” konkursā atskaņoja Pētera Vaska, Ērika Ešenvalda, Pētera Plakida, Viljama Bērda, Antona Bruknera, Ijoseba Kečakmadzes u.c. komponistu darbus.

Konkursu vērtējā starptautiska žūrija piecu mūzikas profesionāļu sastāvā no Itālijas, Norvēģijas un Krievijas, bet tās priekšsēdētājs šogad bija izcilais latviešu komponists Ēriks Ešenvalds.

LU kamerkoris “DeCoro” pateicas par atbalstu Valsts Kultūrkapitāla fondam, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, Latvijas Universitātei un tās biedrībai “Juventus” un a/s “Dobeles dzirnavnieks”.

Oktobrī uz noklausīšanos koris gaida jaunus dziedātājus visās balss grupās. Pieteikumus “gribu dziedāt “DeCoro”” lūgums sūtīt uz decoro.mixed.choir@gmail.com.